اسلاید شو

موس را روی مطلب نگه دارید )) *** به سایت خودتون خوش آمدید ** کاربران گرامی از طریق سایت ما راحت به سامانه های دولتی ، ارگانها و ادارات وصل شوید از سمت چپ منوی موضوعات سایت گزینه مورد نظر را انتخاب و وارد سامانه شوید به راحتی میتوانید فیش حقوقی خود را از سامانه مورد نظر دریافت نمایید. باتشکر مدیریت سایت اطلاعات عمومی !
تاريخ : سه شنبه 8 اسفند 1396برچسب:اورژانس, دانش آموز مصدوم, آمبولانس, دبیرستان دخترانه, مواد محترقه, بیمارستان, امام خمینی, | 14:20 | نويسنده : ماه |

مجموعه: اخبار اجتماعی

رئیس پلیس پایتخت در حاشیه دستگیری ۲۴۱ نفر از اراذل و اوباش

اولتیماتوم پلیس به کشف حجاب‌کنندگان: با کسی تعارف نداریم

خبرگزاری فارس: اولتیماتوم پلیس به کشف حجاب‌کنندگان: با کسی تعارف نداریم

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در طرح دستگیری اراذل و اوباش توسط مأموران پلیس امنیت تهران بزرگ در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ در ادامه سلسله عملیات‌هایی که پلیس علیه اراذل و اوباش در روز گذشته با هماهنگی دستگاه قضایی طی 78 مرحله عملیات به اجرا گذاشت، 241 نفر از اراذل و اوباش و مزاحمین محلات دستگیر شدند. 

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: این دستگیرشدگان در کنترل و بازرسی از 98 واحد صنفی از جمله قهوه‌خانه و باشگاه بدنسازی که پاتوق و مخفیگاه این افراد بود، همچنین 54 پارک و تفرجگاه دستگیر شدند. 

وی گفت:‌63 نفر از این دستگیرشدگان متأسفانه در بازه سنی زیر 18 سال هستند که با عهد تعهد آزاد شدند. 

وی ادامه داد:‌از این افراد، 9 قبضه سلاح جنگی از جمله کلت و لوله‌بلند، 170 قبضه انواع چاقو و قمه و وسایل تخریب، 95 کیلوگرم مواد محترقه دست‌ساز، 73 هزار قلم داروهای تقلبی تاریخ گذشته و مقداری مشروبات الکی کشف و ضبط شد. 

عالیترین مقام انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: موضوع برخورد قاطع و جدی و بی‌امن پلیس با اراذل و اوباش ومزاحمین نوامیس و محلات با قدرت و قوت ادامه خواهد داشت. 

سردار رحیمی به موضوع مواد محترقه پرداخت و گفت:‌ از هم اینک پلیس با کسانی که به تهیه،‌ توزیع و استفاده از مواد محترقه اقدام کنند برخورد قاطع خواهد داشت. 

وی به فروشندگان مواد شیمیایی هشدار داد که پلیس به زودی با فروشندگان مواد شیمیایی که در یکی دو نقاط مستقر بوده، برخورد جدی خواهد داشت. 

سردار رحیمی تأکید کرد: در خصوص چهارشنبه آخر سال جلساتی با مقامات قضائی خواهیم داشت و کسانی که در این خصوص زمینه‌ساز تخریب اموال، ایجاد ناامنی و صدای دلخراش شوند، با برخورد قاطع و جدی پلیس مواجه شده و مهمان پلیس خواهند بود. 

سردار رحیمی ادامه داد: واحدهای صنفی نیز که به تهیه و توزیع مواد محترقه اقدام کنند، با دستور قضائی پلمپ خواهند شد. 

وی، جرم افراد دستگیرشده طرح پلیس امنیت را مزاحمت محلات و نوامیس،‌ چاقوکشی،‌ عربده‌کشی،‌ زورگیری با شبه‌سلاح، درگیری دسته‌جمعی،‌ تخریب اموال عمومی و تهیه مواد محترقه دانست. 

رئیس پلیس پایتخت گفت:‌ حدود 10 درصد از دستگیرشدگان سابقه‌دار هستند. 

این مقام ارشد پلیس تهران در خصوص شبه‌سلاح‌ها گفت: اینها در اصل حکم اسباب‌بازی هستند، اما اخیراً هم از نظر ظاهر و هم از نظر وزن شبیه سلاح واقعی شده‌اند و متأسفانه ترقه‌هایی که در آنها به کار گرفته شود می‌تواند از فاصله نزدیک موجبات ضربه سخت را فراهم کند. 

وی از مسئولان درخواست کرد که همانطور که برای سلاح سرد تصمیم‌گیری شده، برای شبه‌سلاح‌ها نیز تصمیمات جدی و قاطع گرفته شود. 

سردار رحیمی در خصوص حضور پررنگ مأموران پلیس راهور پایتخت در معابر شهری گفت:‌ مأموران پلیس راهور از ساعت 15 تا 22 شب در آماده‌باش هستند تا بتوانند با توجه به افزایش حجم تردد شهروندان برای خریدهای شب عید، در مدیریت و تسهیل تردد تأثیرگذار باشند. 

وی در خصوص انتشار فیلمی از نحوه برخورد یکی از مأموران پلیس با دختری که کشف حجاب کرده بود، اعلام کرد:‌ رعایت شئونات اسلامی در جامعه اسلامی و نظام جمهوری اسلامی بر همه شهروندان واجب و لازم است. 

وی تأکید کرد: این افراد با برخورد قاطع پلیس مواجه خواهند بود و پلیس هیچ تعارفی با آنها ندارد. 

عالیترین مقام انتظامی پایتخت ادامه داد: ما به مأموران خود تذکر داد‌ه‌ایم که رعایت شئونات قانونی را در برخورد با همه مردم و همچنین متهمان داشته باشند، تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شده که موضوعاتی این چنینی تکرار نشود. 

سردار رحیمی در خصوص عملیات مأموران پلیس امنیت گفت: 40 مورد از اقدامات این پلیس در عملیات روز گذشته به درخواست مردم انجام گرفته است. تاريخ : سه شنبه 8 اسفند 1396برچسب:اخبار, خبر, پلیس, کشف حجاب, اراذل و اوباش, صنف, بدن سازی, سلاح جنگی, | 14:13 | نويسنده : ماه |
نوبخت
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سخنگوی دولت امروز در نشست خبری گفت: برای سال آینده همین روش فعلی یارانه ها ادامه دارد مگر در مواردی خاص که غیرنیازمند بودن شخص محرز شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت امروز در نشست خبری اظهار داشت: برای سال آینده همین روش فعلی یارانه ها ادامه دارد؛ مگر در مواردی خاص که غیرنیازمند بودن شخص محرز شود.

وی افزود: در سال آینده با اجرای ۱۲ برنامه چند لایه از جمله احیای بافت فرسوده، نوسازی ناوگان فرسوده و غیره با منابع ۷۳ هزارو ۴۰۰ میلیاردتومان به دنبال  اشتغالزایی برای یک میلیون و ۳۳هزار نفر هستیم.

نوبخت تصریح کرد: ۱۲۶ هزار میلیاردتومان طرح نیمه تمام عمرانی داریم و بخشی از این طرح ها واگذار و بخشی دیگر با شراکت بخش  خصوصی و دولت در سال آینده اجرا می شود.

محمدباقر نوبخت با اشاره به اینکه دستیابی به رشد اقتصادی شتابنده سیاست اقتصاد مقاومتی است و مقام معظم رهبری با این هدف، این سیاست را تعیین کردند، گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده که در آن یک شاخص مرتبط با رشد اقتصادی، یک شاخص مرتبط با تورم و شاخص سوم مرتبط با اشتغال و بیکاری است.

وی با اشاره به اینکه به طور ماهانه میزان تورم را محاسبه و اعلام می کنیم، افزود: بر اساس وظیفه، اول هر برج گزارش تورم ماه قبل را اعلام کرده، به طوری که گزارش بهمن ماه را نیز اول اسفند اعلام کردیم.

نوبخت با بیان اینکه در زمینه مهار تورم موفقیت داشتیم، ادامه داد: از نظر مهار تورم توانستیم محدودیت رشد این شاخص را داشته باشیم و همچنان تورم ما در کشور یک رقمی است.

سخنگوی دولت گفت: با در نظر گرفتن قیمت اقلام مختلف در تابستان سال ۹۲ تا امسال می توان مهار قیمت ها را دید، البته این بدان معنی نیست که ما قیمت ها را ارزان کردیم، بلکه جلوی رشد فزاینده قیمت ها را گرفتیم، به جای اینکه اقلام ۴۰ درصد رشد داشته باشند، افزایش قیمت ها را به ۸ یا ۹ درصد رساندیم.

نوبخت با اشاره به اینکه موفقیت دیگر ما در حوزه رشد اقتصادی بوده است، عنوان کرد: تورم به طور ماهانه محاسبه می شود اما رشد اقتصادی و نرخ بیکاری را هر سه ماه یک بار محاسبه می کنیم.

وی گفت: سه ماه بهار و تابستان محاسبه شده و در اختیار ما است اما هنوز میزان رشد اقتصادی و نرخ بیکاری در سه ماهه پاییز را به ما نداده اند، مرکز آمار اعلام کرده که تا ۱۵ اسفند این گزارش را نیز ارائه خواهد کرد اما در ۶ ماهه اول سال به طور متوسط ۶ درصد رشد اقتصادی داشتیم.

نوبخت اظهار داشت: در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵، ۹۷۱ هزار و ۶۸۰ نفر وارد بازار کار شدند که از این تعداد ۹۵۷ هزار و ۷۵۱ نفر شغل پیدا کردند اما ۱۳ هزار و ۹۲۸ نفر نتوانستند شغل پیدا کنند که این تعداد به جمعیت بیکار ما اضافه شد.

وی ادامه داد: هم اکنون سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بیکار در کشور وجود دارد. ۹۷۱ هزار نفر وارد بازار کار شده اند و ۹۵۷ هزار نفر به اشتغال دست یافتند.

وی اظهار داشت: نرخ بیکاری در پاییز سال ۹۶، ۱۱.۹ درصد بود در حالی که در پاییز سال ۹۵، ۱۲.۳ درصد بود و ۴ دهم درصد نرخ بیکاری تقلیل یافته است ولی هنوز به جمعیت بیکاران اضافه می شود به همین جهت برای سال آینده می خواهیم بیش از یک میلیون شغل ایجاد کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: نرخ بیکاری افراد دارای مدارک آموزش عالی در پاییز ۹۵، ۱۹.۵ درصد و در پاییز سال ۹۶، ۱۸.۶ درصد است.

نوبخت با تاکید بر اینکه نرخ بیکاری هنوز در کشور ما بالاست، گفت: ادعای دولت حل مشکل بیکاری نیست بلکه ادعای دولت این است که روند کاهنده ای که در سال های قبل وجود داشته است اصلاح شده است.

وی اظهار داشت: نرخ بیکاری جوانان ۱۹ تا ۲۴ سال در پاییز سال ۹۵، ۳۰.۴ درصد و در پاییز سال ۹۶، ۲۸.۴ درصد بوده است.

نوبخت در تشریح ترکیب آمار بیکاری در سه فصل گذشته گفت: در ۹ ماه امسال خالص افرادی که وارد بازار کار شده اند، ۸۳۶ هزار نفر بوده اند که از این تعداد ۸۱۸ هزار نفر توانستند وارد بازار کار شوند و نرخ بیکاری هم حدود ۱۲.۱ درصد است.

وی تاکید کرد: این ارقام نشان می دهد سیاست هایی که دولت برای ایجاد اشتغال دنبال کرده است توانسته اثر خود را در بازار نشان دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دیروز در جلسه کمیته تخصصی با وزیر اقتصاد و معاونت خزانه داری کل کشور اعلام شد تا پایان سال بدون کسری، در حدی که لایحه دولت را به مجلس ارائه دادیم دریافت ها و پرداخت ها متعادل انجام شده است و تنخواه بانک مرکزی را نیز تسویه می کنیم.

نوبخت اعلام کرد: از ۱۵ اسفند ماه حقوق کارمندان را پرداخت می کنیم تا ۱۰، ۱۵ روز پایان سال از دغدغه حقوق ها فارغ شویم و هر چه پول باقی ماند به طرح های عمرانی اختصاص دهیم.

وی گفت: هفته گذشته از مرکز نگهداری معلولان ذهنی بازدید داشتم متوجه شدم چند ماهی است پرداخت یارانه آنها به تاخیر افتاده است، امروز یارانه آنها پرداخت شد و در تماسی که با رئیس سازمان بهزیستی داشتم اعلام کردم که بخش قابل توجهی از این بدهی پرداخت شده و بخش دیگر نیز تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

نوبخت درباره وضع کارگرانی که به دلیل خصوصی سازی بیکار شدند، گفت : یکی از آفات برخی واگذاری ها به بخش خصوصی که البته خوب انجام نشد، وضع کارگران بود اما ما موظف هستیم این مشکلات را حل کنیم.

وی درباره خارج شدن ایران از برجام افزود: اگر منافع ملی ما تامین نشود یک لحظه در قرارداد برجام نخواهیم ماند؛ این موضوع فردی یا شخصی نیست بلکه موضع نظام است. البته اروپایی ها همیشه این ابراز امید را می دهند که اگر یک مشکلی باشد آن را حل می کنند اگر منافع ما تامین نشود برجام را ادامه نخواهیم داد.

نوبخت درباره سفر رئیس جمهور به هرمزگان گفت: رئیس جمهور در دولت یازدهم به همه استان ها سفر کردند و آنچه برای توسعه استان ها تشخیص دادند را به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کردند. در اسفند ۹۲ سفر هرمزگان داشتند که حدود ۳۲۵ میلیارد تومان برای ۲۹ طرح و پروژه در نظر گرفته شد.

وی افزود: بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه کردیم و مابقی طرح ها را نیز دنبال خواهیم کرد.

سخنگوی دولت درباره بیمه سلامت عنوان کرد:  ۱۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۶ برای بیمه سلامت در نظر گرفتیم و برای کمک به این بیمه اعلام کردیم که به جای ۱۰۰ درصد ۱۰ درصد از هزینه های بیمه سلامت را پرداخت می کنیم تا به این بخش کمک کنیم.

وی با بیان اینکه ۲ هزار میلیارد تومان در ماه قبل به بیمه سلامت دادیم، تصریح کرد: الان داروخانه ها تا شهریور و مهر عقب افتادگی های خود را دریافت کردند و تنها چند ماه طلب باقی مانده است. با این حال دولت خود را موظف می داند که دسترسی همگان را به بهداشت ودرمان با قیمت نازل فراهم کند. آنچه که تعهد کردیم در این زمینه اجرایی خواهیم کرد.

نوبخت درباره فشار سیاسی در پی اجرای برخی طرح ها در آموزش و پرورش گفت: تا کنون موردی از سوی وزارت آموزش و پرورش به دولت ارائه نشده اما اگر چیزی ارائه شود حتما طبق وظیفه دولت از این بخش حمایت می کنیم.

وی گفت: همه ارقام و اعتباراتی که مربوط به حق التدریس هایی آموزش و پرورش است را تا پایان امسال تصویه خواهیم کرد.

نوبخت درباره همسان سازی بازنشستگان گفت: در سالی که گذشت برای این اقدام ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته بودیم و برای سال آینده نیز ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در نظر خواهیم گرفت تا طی ۵ سال این همسان سازی را انجام دهیم.

سخنگوی دولت درباره نبود تعامل دولت با نخبگان عنوان کرد: ما همواره تلاش می کنیم ارتباط خود را با جامعه نخبگی داشته باشیم و هر کدام از ما در مجامع دانشگاهی شرکت می کنیم و با انجمن های تخصصی دیدار داریم، حتی رئیس جمهور در استان های مختلف یک جلسه با نخبگان دارند.

وی افزود: تلاش ما این است که بدانیم چه می گویند و در تصمیمات خود این اظهارات را نیز لحاظ کنیم.

نوبخت با اشاره به اظهارات روز گذشته معاون اول رئیس جمهور گفت: نمی دانم منظورشان چه بوده و اصلا نشنیدم باید دید منظور آقای جهانگیری از این مسئله چه بوده است.

سخنگوی دولت درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس و استقبال دولت از آن گفت: حتما ما موافقیم و اگر ثابت شد نامشروع است، قبول داریم. چه کسی باید این را مشخص کند؟یک مرجعی باید رسیدگی کند و هیچ کسی با این مسئله مخالف نیست و این امر چیز جذابی است و همه استقبال می کنند هر مال نامشروعی را دادستان عمومی می تواند اعلام کرده و پیگیری کند ما حرف های کارشناسی خود را می زنیم اما مخالفت نمی کنیم.

نوبخت گفت: اگر منظور دولتی ها است که ما همان روز اول کاری اموال خودمان و خانواده هایمان را اعلام کردیم و باید در دور دوم اسناد را ارائه دهیم که هیچ اضافه ای نداشته است.تاريخ : سه شنبه 8 اسفند 1396برچسب:اخبار, خبر, معاون رییس جمهور, نوبخت, یارانه, بیمه سلامت, بهداشت و درمان, | 14:9 | نويسنده : ماه |

 

 
برطرف کردن جوش های سر سیاه بینی

 

با این راه حل ها مشکل خود را حل کنید هیچ‌کس نمی‌تواند جوش های سرسیاه را حتی برای چند روز بر روی صورت خود تحمل نماید. جوش های سر سیاه چرک‌هایی هستند که به منافذ پوست چسبیده و کم کم سفت می‌شوند. اکثرا پوست‌های چرب مستعد ابتلا به این جوش های سرسیاه هستند، به همین دلیل هم اغلب این دانه‌ها بر روی بینی ظاهر می‌شوند، چرا که چرب‌تر بقیه‌ی نواحی صورت است.

 

برای از بین بردن این دانه‌ها، محصولات زیادی در بازار موجود است، اسکراب صورت، انواع شوینده‌های صورت، ماسک صورت و نوار بینی برخی از این محصولات هستند که ادعا دارند در برطرف شدن این دانه‌ها کمک فراوانی می‌کنند. با این حال، می‌توانید این دانه‌ها را با راه حل‌های خانگی هم از بین ببرید، راه حل‌هایی مفید و مقرون به صرفه تر.

 

اسکراب خانگی خود را برای مقابله با جوش های سرسیاه بسازید
اولین کاری که برای خلاص شدن از شر دانه های سر سیاه روی بینی میتوانید انجام دهید این است که اسکراب مناسب با نوع پوستتان را بسازید. فقط به محصولات موجود در بازار تکیه نکنید، بسیاری از اسکراب های خانگی برای پوست عالی کار می‌کنند و به از بین بردن آلودگی منافذ پوست کمک شایسته ای میکنند. این اسکراب های خانگی تماما حاوی مواد تشکیل دهنده طبیعی و عاری از هرگونه مواد شیمیایی خشن هستند. این اسکراب ها حتی برای استفاده مطمئن ترند.

 

از بین بردن جوش سر سیاه روی بینی با برگ گشنیز و پودر زردچوبه
برگ گشنیز تازه را خرد یا آسیاب کرده و آن را با کمی پودر زردچوبه مخلوط نمایید. این خمیر را بر روی بینی خود به مدت ۱۵ دقیقه بگزارید و سپس با آب ولرم بشویید. این یک درمان خانگی خوب برای دانه های سر سیاه است.

 

از بین بردن جوش سر سیاه روی بینی با لیمو و شکر
یک قاشق چای خوری شکر و چند قطره آب لیموی تازه را با هم مخلوط نمایید. حالا این مخلوط را بر روی بینی خود بگزارید و به آرامی به صورت دایره وار آن را بمالید. این مخلوط واقعاً در خلاص شدن از شر دانه های سر سیاه کمکتان خواهد کرد.

 

از بین بردن جوش سر سیاه روی بینی با بخور لیمو
در ۲ یا ۳ فنجان آب جوش چند قطره لیمو بریزید. حالا یک حوله یا روسری روی سرتان بیندازید و بخور دهید. با این کار دانه های سرسیاه روی بینی شل شده و آسان تر از بین خواهند رفت. توجه نمایید که بیش از ۵ دقیقه در این حالت باقی نمانید.

 

از بین بردن جوش سر سیاه روی بینی با سیب زمینی رنده شده
سیب زمینی تازه را رنده و بر روی بینی خود بمالید و بعد از ۵ دقیقه آن را پاک نمایید! حالا بینی خود را با یک لیف حمام مرطوب پاک کنید. این هم راه درمانی خوبی برای دانه های سرسیاه است!

 

از بین بردن جوش سر سیاه روی بینی با ماسک خاک رس
ماسک خاک رس ثابت کرده که در از بین بردن دانه های سر سیاه بسیار مفید واقع میشود! این ماسک از مواد صد در صد طبیعی ساخته شده و مقرون به صرفه نیز هست.

 

از بین بردن جوش سر سیاه روی بینی با گلاب، اسطوخودوس و الکل
گلاب، اسطوخودوس و الکل را به مقدار مساوی به خوبی با هم مخلوط کنید و به بینی خود مالیده تا از شر دانه های سرسیاه خلاص شوید! پس از ۱۵ دقیقه این مخلوط را پاک کنید و سپس با آب ولرم بشویید.

 

از بین بردن جوش سر سیاه روی بینی با آرد ذرت و سرکه
یک قاشق چای خوری آرد ذرت را با چند قطره سرکه مخلوط کنید تا مخلوط خمیری بدست بیاید. خمیر را بر روی جوش های سرسیاه مالیده و پس از ۲۰ دقیقه آن را پاک کنید. این خمیر هم برای درمان جوش های سر سیاه کارساز است.

 

از بین بردن جوش سر سیاه روی بینی با روغن بادام زمینی و لیمو
در آخر، روغن بادام زمینی و آب لیمو را به میزان مساوی با هم مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه بر روی بینی خود بگذارید. سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید تا از شر جوش های سر سیاه خلاص شوید.

 

irannaz.comتاريخ : دو شنبه 7 اسفند 1396برچسب:جوش, درمان جوش, جوش سرسیاه, لیمو, شکر, سیب زمینی, خاک رس, اسطوخودوس, | 23:51 | نويسنده : ماه |
مترجم سایت

مترجم سایت

کد اخبار